Hekimlere ‘‘Sigara Bıraktırma ve Bağımlılıkla Mücadele'' dersi verildi

Hekimlere ‘‘Sigara Bıraktırma ve Bağımlılıkla Mücadele'' dersi verildi
A- A+

İnönü Üniversitesi Bağımlılıkla Mücadele Koordinatörlüğü Tütün Bağımlılığı Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Burcu Kayhan Tetik tarafından intörn (stajyer)  hekimlere yönelik ‘‘Sigara Bıraktırma ve Bağımlılıkla Mücadele’’ dersi verildi.

İntörn (stejyer) hekimlerle bir araya gelen Doç. Dr. Burcu Kayhan Tetik,  sigara bağımlılığına dikkat çekerek bu konuda farkındalık eğitimi gerçekleştirdi.

Bağımlılıkta koruyucu hekimlik ve tütün bağımlılığına vurgu yapan Burcu Kayhan Tetik  ‘‘Sigara günümüzün en önemli toplum sağlığı sorunları içinde yer almaktadır. Bu nedenle sigaraya başlamamış bireyleri korumak, başlamış olanlara da bir an önce bıraktırmak koruyucu hekimlik açısından çok önemlidir.’’ dedi.

Dersin sonunda Doç. Dr. Burcu Kayhan Tetik intörn hekimlerden gelen soruları yanıtladı.

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar