Malatya'da harçlık ve iş garantili eğitim kursu

Malatya'da harçlık ve iş garantili eğitim kursu
A- A+

günlük 10 Euro verilecek kurs açılıyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi tarafından yürütülen, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen, NEETPRO projesi kursiyer başvuruları başladığı ve kursiyerlere günlük 10 Euro verileceği bildirildi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi  tarafından yapılan açıklamaya göre;  Baykan Denim ve Tekno Bağlantı Elemanları firmalarının proje ortağı olduğu Konfeksiyon Eğitimi ile Makine Eğitimi  kurslarıiçin . Projeye 15-29 yaş arasında, örgün eğitimde olmayan ve çalışmayan gençler başvurabilecek ve kursları tamamlayanlar için iş garantisi bulunuyor. 

Gençler, 17 Kasım’a kadar İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilecek. 

Proje kapsamına göre; Kursiyerler günde 4 saat eğitim alacaklar. Derse katıldıkları her gün için 10 Euro, 12 hafta boyunca, 60 günlük eğitimin sonunda toplam 600 Euro cep harçlığı alacaklar.  Dersler bittikten sonra da 4 ay boyunca her ay 50 Euro iş arama ödeneği, toplamda 200 Euro alacaklar. Bu süre içerisinde şehir dışında işe başlarlarsa 200 Euro taşınma desteği alacaklar.  5 adet kişisel gelişim ve mesleki seminer alacaklar.  Her kursiyer Girişimcilik eğitimi ve sertifikası alacak. Tüm kursiyerlerin katılacağı İzmir ve Bursa’da teknik ve sosyal gezisi olacak.  En başarılı 10 kursiyer teknik ve sosyal gezi için Almanya’ya götürülecek.

Proje kapsamında 40 genç için Konfeksiyon Eğitimi Programına, 10 genç için Makine Eğitimi Programı düzenlenecek. 

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar