Malatya'da 20 bin ağır hasarlı bina yıkımı gerçekleşti

Malatya'da 20 bin ağır hasarlı bina yıkımı gerçekleşti
A- A+

Malatya’da 6 Şubat depremlerinden sonra ağır hasarlı olduğu tespiti yapılan binaların yıkım oranının yüzde 65 olduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre; Malatya’da 6 Şubat depremleri sonrasında ağır hasarlı olduğu tespiti yapılan 35 bin 680 binadan bugüne kadar 20 bin 74 binanın yıkımının yapıldığı ve ağır hasarlı binaların yıkım oranının yüzde 65 olduğu aktarıldı. Malatya’da halen 15 bin 606 adet binanın yıkımı gerekiyor.

Malatya’da ağır hasarlı binaların yıkımı için yapılan Haziran 2023 tarihli ihale de yüklenicilere 200gün verilmiş ve bitiş süresi Aralık 2023 olarak kaydedilmişti.

Ağır hasarlı olup da yıkımının durdurulması için iptal davası açılan dosya sayısının 1.90 oldu ve yürütmeyi durdurma kararı verilen dosya sayısının ise 1.752 olduğu aktarıldı.

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar