Malatya Valiliğine Seddar Yavuz Getirildi

Malatya Valiliğine Seddar Yavuz Getirildi
A- A+

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Malatya Valiliğine Seddar Yavuz Atandı. 

Cumhurbaşkanı Kararnamasi ile Malatya Valisi Ersin Yazıcı Mülkiye Başmüfettişliğine atanırken, yerine Kocaeli Valisi Seddar Yavuz getirildi. 

Vali Ersin Yazıcı,  Ağustos 2023 tarihli kararname ile Antalya Valisi iken Malatya Valisi olarak atanmıştı.

Malatya Valisi olarak atanan Seddar Yavuz ise Haziran 2020 tarihinden beri Kocaeli Valisi olarak görev yapıyordu. Vali Seddar Yavuz daha önce Uşak, Muş, Ordu ve Kocaeli Valiliği yaptı.

-Vali Yavuz'dan İlk Mesaj

Malatya Valisi olarak atanan Seddar Yavuz, “Depremle büyük acılar yaşayan Malatyalı kardeşlerime hizmet etmek onurdur” dedi. 

Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile Kocaeli Valisi iken Malatya Valisi olarak atanan Seddar Yavuz, atanama kararnamesi ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

Vali Serdar Yavuz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile Malatya Valiliğine atanmış bulunmaktayım.

Bilim, sanayi ve teknolojinin başkenti Kocaeli’ye 4 yıl hizmet etmekten onur duydum.

Depremle büyük acılar yaşayan Malatyalı kardeşlerime hizmet etmek onurdur.

Halka hizmet Hakk’a hizmet şiarı ile yorulmadan çalışmaya , yaraları sarmaya çalışacağız. 

Güven ve takdirleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya şükranlarımı sunuyorum.

Rabbim emaneti taşıyabilmeyi nasip etsin.”

-Seddar Yavuz Kimdir?

1967 Eskişehir doğumludur. 

İlköğrenimini Gümüşkonak’ta, orta öğrenimini Eskişehir’de, lise öğrenimini de Balıkesir’de parasız yatılı olarak tamamlamıştır.

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazanan Seddar YAVUZ, 1988 yılında fakülteden mezun oldu Kaymakam adaylığı sınavını kazanarak Adıyaman’da kaymakam adayı olarak mülki idare amirliği görevine başlamıştır. Sırasıyla Harmancık, Aslanapa ve Güdül Kaymakam vekilliklerini yürüttü. Seddar YAVUZ, 1993 yılında Kaymakamlık yeterlilik sınavını üstün başarı derecesi ile kazanarak asaleten Çankırı Korgun Kaymakamlığına atandı. Korgun Kaymakamlığından sonra Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Balıkesir Dursunbey Kaymakamlığı, Konya Kadınhanı Kaymakamlığı ve Şanlıurfa Siverek Kaymakamlığı görevlerini yürüttü. 22.10.2007 tarihinde Antalya Kemer Kaymakamlığına atanan Vali  Seddar YAVUZ, Türk İdareciler Derneği'nin 2008 yılı "Yılın Kaymakamı" ödülüne layık görülmüştür. 

Vali  Seddar YAVUZ, 28.08.2009 tarihinden itibaren İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı görevini yürütürken, Bakanlar Kurulu'nun 16.02.2014 tarihli 2014/5916 sayılı Kararnamesi ile Uşak Valiliğine, 03.08.2015 tarih ve 2015/7991 sayılı Kararnamesi ile Muş Valiliğine, 13.06.2017 tarih ve 2017/10458 sayılı Kararnamesi ile Ordu Valiliğine, 09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Kocaeli Valiliğine, 10.07.2024 tarihli ve 2024/207 sayılı kararla Malatya Valiliği'ne atandı. 

Seddar Yavuz, evli ve 4 çocuk babası.

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar