Pütürge ve Doğanyol'daki ağır hasarlı binaların yıkım süreci başlatıldı

Malatya Valiliği, Pütürge ve Doğanyol ilçelerindeki ağır hasarlı binaların yıkımını da kapsayan 2 ayrı ihale açtı.

Pütürge ve Doğanyol'daki ağır hasarlı binaların yıkım süreci başlatıldı
A- A+

Malatya Valiliği, Malatya Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından Yeşilyurt, Battalgazi, Kale, Pütürge ve Doğanyol ilçelerindeki ağır hasarlı binaların yıkım ve enkaz kaldırma ihalesinin yapılacağı bildirildi. 

Yıkım ihalesinin 2 ayrı dosya halinde yapılacağı, birinci dosyanın “83970 m2 Yıkım ve Enkaz Kaldırma İşi olan Malatya İli Battalgazi, Doğanyol ve Pütürge İlçelerini”,   ikinci dosyanın ise  “85897 m2 Yıkım ve Enkaz Kaldırma İşi olan Malatya İli Yeşilyurt, Kale ve Pütürge İlçelerini” kapsadığı kaydedildi.

Malatya Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Malatya İli Genelinde Ağır Hasarlı Durumda Olan 83970 m2 ve 83970 m2  Her Türlü Yapının Yıkım ve Enkaz Kaldırma İşi yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır.” denildi. 

İhalelerin 21 Mayıs 2024 tarihinde yapılacağı açıklandı. 

İhale süresinin ise 3 ay olduğu belirtildi.

Bu arada, Malatya’da ağır hasarlı olarak 36 bin 10 bina bulunurken, bunun 29 bin 770’inin yıkıldığı resim olarak kayıtlara geçti. Haziran 2023 tarihinde yapılan yıkım ve enkaz kaldırma ihalesi sonucunda Malatya’daki yıkım oranı yüzde 87’ye çıkmıştı. Son düzenlenen ihalelerle Malatya’daki ağır hasarlı binaların 30 Ağustos 2024 tarihi itibariyle tamamen kaldırılması bekleniyor.

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar