Pütürge ve Doğanyal'a Asaleten Kaymakam Ataması Yapıldı

Pütürge ve Doğanyol Kaymakamı aynı zamanda karı-koca.

Pütürge ve Doğanyal'a Asaleten Kaymakam Ataması Yapıldı
A- A+

Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesiyle Malatya'ya 3 Vali Yardımcısı ile 6 ilçeye kaymakam atanırken, Malatya'dan 3 Vali Yardımcısı ile 1 kaymakamın tayini başka il ve ilçelere yapıldı. Kararname ile Arguvan ve Doğanyol ilçelerine kadın kaymakamlar atandı. Yıllar sonra Pütürge ve Doğanyol'a ise asaleten kaymakam ataması gerçekleştirildi. Pütürge ve Doğanyol Kaymakamı aynı zamanda karı-koca. 

Hükümet, 6 Şubat depremlerinden sonra bile Vekil Kaymakam atamamalar ıile yönetilen ilçelere yıllar sonra asaleten kaymakam atamaları gerçekleştirdi. Pütürge, Doğanyol, Hekimhan, Yazıhan, Arguvan ve Kuluncak Kaymakamlıklarına asaleten atama gerçekleştirildi.

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANAN ATAMA KARARNAMESİ..
2 Temmuz 2024 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan kararnameyle Malatya'dan başka il ve ilçelere giden Vali Yardımcısı ve Kaymakamlar ile Malatya'ya atanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar şunlar:

GİDENLER:
Malatya Vali Yardımcısı Mehmet Öz, Adana Vali Yardımcılığına,
Malatya Vali Yardımcısı Kenan Keskin, Denizli Vali Yardımcılığına,
Malatya Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, Giresun Vali Yardımcılığına,
Arguvan Kaymakamı Adem Karataş, Diyarbakır- Çermik Kaymakamlığına,

GELENLER:
Kırklareli- Vize Kaymakamı Sedat Özdemir, Malatya Vali Yardımcılığına,
Sivas- Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Malatya Vali Yardımcılığına,
Artvin Vali Yardımcısı Ömer Kıraç, Malatya Vali Yardımcılığına,
Konya- Doğanhisar Kaymakamı Ayşe Karaca Nas, Doğanyol Kaymakamlığına,
Yozgat- Saraykent Kaymakamı Osman Kurt, Yazıhan Kaymakamlığına, 
Çorum- Bayat Kaymakamı Seher Söyler, Arguvan Kaymakamlığına,
Afyonkarahisar- Sultandağı Kaymakamı Tuhanan Nas, Pütürge Kaymakamlığına,
Çankırı- Kurşunlu Kaymakamı Ahmet Yeşilyurt, Kuluncak Kaymakamlığına,
Diyarbakır- Çınar Kaymakamı Muhammed Fatih Günlü, Hekimhan Kaymakamlığına,

PÜTÜRGE KAYMAKAMI TUNAHAN NAS

1995 yılında Bolu’da doğan ve Tekirdağ’ın Malkara ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Tunahan NAS, ilköğretimi Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde, liseyi Tekirdağ Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2019 yılında tam burslu olarak okuduğu Yeditepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden onur derecesi ile mezun olmuştur. 
      2019 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine Edirne Kaymakam Adayı olarak intisap etmiştir. İl Merkez Stajını tamamlamasının ardından sırasıyla Tekirdağ ve Bolu illerinde Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş Stajını, Afyonkarahisar/Emirdağ ve Antalya/Kemer ilçelerinde Kaymakam Refikliği Stajını tamamlamıştır.
      Afyonkarahisar/Hocalar ve Aksaray/Gülağaç ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak görev yaptıktan sonra yurt dışı stajı için İngiltere’ye giden Tunahan NAS yaklaşık 7 ay boyunca City University of London’da yabancı dil eğitimi almıştır. Yurda dönüşünün ardından 3 ay süreyle Erzurum/Tekman Kaymakam Vekili olarak görev yapan Kaymakamımız sonrasında Ankara’da düzenlenen 108.Dönem Kaymakamlık Kursu’nu üstün başarıyla tamamlayarak 18.09.2023 tarihinde  Sultandağı Kaymakamlığına, 2 Temmuz 2024 tarihinde ise Pütürge Kaymakamlığına atandı.

DOĞANYOL KAYMAKAMI AYŞE KARACA NAS
1994 yılında Muğla’nın Fethiye ilçesinde doğan Ayşe KARACA, 2018 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Yüksek Seçim Kurulu’nun açtığı Seçim Müdürlüğü sınavını kazanarak Tunceli’nin Pertek ilçesine atandı. Ardından İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 12 Haziran 2020 tarihinde 108. Dönem Muğla Kaymakam adayı olarak yeni görevine intisap etti. Muğla Valiliğinde il merkez stajını, Amasya ve Çankırı illerinde mülkiye teftiş stajını, Ankara/Gölbaşı ve Antalya/Kaş ilçelerinde refakat stajını tamamladı. Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başladığı Kaymakam vekilliği stajının ardından, yaklaşık 7 ay süreyle Isparta ilinde Vali Yardımcısı Vekili olarak görev yaptı. İngiltere’nin Sheffield şehrinde 6 ay süreyle dil eğitimi aldı. Yurt dışı stajını tamamlamasını müteakip ülkesine döndü ve 6 Şubat 2023’de Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 3 ay süreyle Adıyaman ilinde görevlendirildi. 18.09.2023 tarihinde Konya-Doğanhisar Kaymakamlığına atanan Ayşe Karaca,  02.07.2024'te de Malatya- Doğanyol kaymakamlığı görevine getirildi.

malatyahaber.com / malatyayenise.com

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar