MTÜ'den depremde vefat eden akademisyen ve öğrencilere vefa

MTÜ'den depremde vefat eden akademisyen ve öğrencilere vefa
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi’nde (MTÜ) 6 Şubat depremlerinde enkaz altında kalarak hayatını kaybeden akademisyen, idari personel  ve öğrenciler için Battalgazi Kampüsünde hatıra ormanı oluşturuldu, akademisyenlerin ve idari personelin isimleri laboratuvarlara verildi. Depremde vefat eden öğrenciler için kararıyla Fahri Mezuniyet Belgesi hazırlanarak ailelerine teslim edildi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Tıp Fakültesinde görevli akademisyenler  Dr. Öğr. Üyesi Nusret Ayaz ve  Arş. Gör. Saadet Merve İlçin’in isimleri verilen anatomi laboratuvarları ile . İdari personel Aynur Sevim’in adı da Ziraat Fakültesinde bir laboratuvara verildi. Vefat eden öğrencilerin isimleri de yine eğitim gördükleri fakültelerde farklı laboratuvarlara verildi.

Laboratuvarın açılışında konuşan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Bentli: “6 Şubat 2023 depremlerinde bizler de idari ve akademik personelimiz ile öğrencilerimizi kaybettik. Bu deprem şehitlerinin anılarının yaşatılması için adlarını laboratuvarlarımıza verdik. Tıp Fakültesi personellerimizin adlarını da anatomi laboratuvarlarımıza verdik. Tıp Fakültemiz taşınsa da bu laboratuvarların bu adlarla yaşatılması için yeni yerlerinde de bu isimlerle anılacaklardır. Kederli ailelerine tekrar başsağlığı diliyorum.” dedi. 

Depremde vefat eden Malatya Turgut Özal Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi-Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi Fırat Sarıaslan,  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi-Yazılım Mühendisliği Bölümü öğrencisi Elif Kevser Akça, Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu-Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencileri Mert Eren Yıldırım ve Tülin Kaymaz, Hekimhan Meslek Yüksekokulu-Tasarım Bölümü öğrencisi Nurullah Konyalı, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi-Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğrencisi Muhammet Sadık Ergün, Battalgazi Meslek Yüksekokulu-Bahçe Tarımı Programı öğrencisi Beyza Nur Aydın, Doğanşehir Meslek Yüksekokulu-Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü Emine Karaömer’in isimleri de  eğitim gördükleri fakültelerdeki farklı laboratuvarlara verildi. 

Depremde vefat eden öğrencilerin adına düzenlenen Fahri Mezuniyet Belgeleri de programa katılabilen ailelerine takdim edildi. 

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar