Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde 2 Sergi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde 2 Sergi
A- A+

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ), Battalgazi Meslek Yüksekokulu, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı 2. sınıf öğrencileri Boya ve Parfüm Bitkileri dersi kapsamında Prof. Dr. Zehra Tuğba Murathan danışmanlığında “Tarladan Fırçaya” adlı sergi düzenledi. Sergi açılışı Rektör Prof. Dr. Recep Bentli, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz, Genel Sekreter Ahmet Selim Özkan, Battalgazi MYO Müdürü Prof. Dr. Şanlı Kabaktepe tarafından gerçekleştirildi. 

 Battalgazi MYO bahçesinde düzenlenen sergide öğrenciler, bitkilerden elde ettikleri doğal boyalarla yaptıkları resimleri ve yiyecekleri ve yavaş moda akımının bir parçası olan bitkisel boyalarla batik, kumaş boyama ve ekolojik baskı (hapa-zome, buharda rulo) teknikleri kullanarak hazırladıkları tekstil materyalleri sanatseverlerle buluşturdu.

Ayrıca Battalgazi Meslek Yüksekokulu, Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı öğrencileri tarafından “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında sıfır atık ve çevre temalı sergi, Doç. Dr. Gülçin Beker Akbulut ve Dr. Öğr. Üyesi Elif Özbey sorumluluğunda Battalgazi Yerleşkesi Konferans Salonu Fuaye alanında düzenlendi. Sergi açılışı  Rektör yardımcısı Prof. Dr. Orhan Gündüz,  Genel Sekreter Ahmet Selim Özkan ve Battalgazi MYO Müdürü Prof. Dr. Şanlı Kabaktepe tarafından gerçekleştirildi. /BÜLTEN

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar