GSB Malatya Spor Okullarına Açılış Töreni

GSB Malatya Spor Okullarına Açılış Töreni
A- A+

 Yeşiltepe Spor Kompleksinde yapılan GSB Spor Okulları açılış törenine; Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, TFF Bölge Müdürü Sevilay Işık, Malatya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Bükremin Yağbasan, Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, İl Spor Temsilcileri, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, “GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları çocuk ve gençlere sporu sevdirerek onları spora yönlendirmek sporu tabana yaymak, spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürü oluşturmaktır. Çocuklarımızın yazın boş vakitlerini değerlendirmek, onların sağlıklı birer birey olmalarının yanı sıra onların sosyalleşmelerini, sporun kurallarıyla birlikte hayatın diğer kurallarına da adapte olmalarını sağlayan egzersizler, oyunlar ve sportif antrenmanlar yaptıracağız. Fakat en önemli hedefimiz ise, içinizden çıkması muhtemel geleceğin sporcularını da Türk sporuna kazandırmaktır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz bu faaliyetin hem sportif açıdan hem sosyal açıdan anlamı olduğu gibi geleceğin Milli sporcularının bir tanesinin bile buradan çıkmış olması bizlerin en büyük kazancı olacaktır.  GSB Spor Okullarına 05 - 18 yaş grubu çocuk ve gençler olmak üzere İl Müdürlüğümüze bağlı ilçelerde görev yapmakta olan toplam 178 uzman antrenörlerimizin eşliğinde atletizm, basketbol, badminton, tenis, yüzme gibi 11’i özel sporculara verilecek branşlar olmak üzere toplam 44 branşta çocuklarımız eğitim alacaklar. Öğrenciler velileri ile birlikte gelerek kayıt bürolarımızdan kayıt formunu doldurarak kayıtlarını yapabileceklerdir. Açılacak kurslar tamamen ücretsizdir. GSB Spor Okullarına katkıda bulunan tüm personellerimize ve paydaşlarımıza kısacası emeği olan herkese teşekkür ediyor,  2024 yılı GSB Spor Okulu hayırlı olsun. Sporla ve sağlıkla kalın.”  dedi.

Tören çeşitli branşlarda sportif gösteriler yapılarak açılış töreni sona erdi.

Kubbedagi.com'da yayınlanan haberler kendi haber merkezi veya haber paylaşımı yaptığı müstakil diğer haber sitelerinin haberleridir. Bu nedenle Pütürge-Doğanyol Eğitim Vakfı kaynaklı haberlerin dışında diğer haberlerin alınıp başka sitelerde yayınlanmasına kesinlikle izin yoktur.

Yorum yazın

Yorum yazmalısınız
İsim yazmalısınız
Doğru bir email yazmalısınız
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmayacaktır.
Çok okunanlar